1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Son Başbakan Binali YILDIRIM
Son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Son Başbakan Binali YILDIRIM

Son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Son Başbakan Binali YILDIRIM

Bugün AK Parti Genel Başkanı' nı seçti. Davaya ve partinin LİDER' i Recep Tayyip ERDOĞAN' a dostluk - muhabbetle bağlı olan Binali YILDIRIM ile TÜRKİYE' de yeni bir dönem başlıyor.

A+A-

 

 dinceryazi.jpg Dinçer SUROĞLU

1 Kasım seçimleri ile 7 Haziran' da başlayan "duraksama dönemi" sona ermişti. Geçmişte Türkiye' nin önünü tıkayan "koalisyon senaryoları" nın günümüz versiyonları siyasetin çöplüğünde yerini alırken, milletimiz istikrara oy vermiş, işi yine ehline teslim etmişti. 

Evet, AK Parti yeniden tek başına iktidara gelmeyi başarmıştı.

Her ne kadar herkes darbe anayasasının Türkiye' nin önünü tıkadığı konusunda aynı fikirde olsa da, Meclis çatısı altında uzlaşma imkanı bulunamıyor. MİLLî İRADE bir türlü Anayasa' ya yansıyamıyor.

Mevcut sistem, tüm kurumları ile kendini korumaya endeksli. Adeta çıkılması imkansız bir labirent gibi. Ülkenin önünü açacağına inandığınız bir icraate imza atmak üzereyken, sezilmesi imkansız bir mayına basıveriyorsunuz. Tuzak, tuzak üstüne kurulmuş vaziyette. Yüksek Yargı organları bu hususlarda pek marifetli. Hukuk eğitimi almamış bir adamı Anayasa Mahkemesi başkanı yapan sistem, yeri gelince neler yapabilir varın siz düşünün.

1980 darbesinin ruhu, 1982 Anayasası' nda hayatını sürdürüyor; sistem millete zulmetmeye devam ediyor. Hep bir ağızdan "artık yeter" dememizin zamanı geldi. Bizlerin "Yeni Anayasa demlensin" deyip beklemeye tahammülümüz yok. Milletvekillerimizi seçtik, vekaletimizi verdik. Yerli ve Millî olma vasfına sahip her milletvekilinin yapması gereken bellidir.

Milletimiz, iradesini Meclis' e yansıttı. Şimdi sıra hangi partiden olursa olsun milletin taleplerine hizmet edecek vekillerdedir. 

Gelelim bugüne. 

AK Parti delegeleri kimi seçiyor? Genel Başkan' ı, Başbakan' ı, Binali YILDIRIM' ı seçiyor.

Dahası var mı? Var.

Anayasa' yı değiştirmeyi "öncelikli görev" sayan son Başbakan' ı seçiyor.

Evet, Binali YILDIRIM Türkiye Cumhuriyeti siyasal tarihine "SON BAŞBAKAN" olarak geçecek. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN da "SON CUNHURBAŞKANI" sıfatına sahip olacak. Artık sırada BAŞKANLIK var.

Dahası var mı? Var.

Eli kanlı terör örgütü yanında, sinsi ruhların terör örgütü Paralel Devlet Yapılanması da korksun. Devletimiz, başta Cumhurbaşkanlığı makamı ve Başbakanlık olmak üzere devlet tüm kadroları ile bu iki ihanet grubu ile amansız bir mücadeleye girişecek. Onların aldığı nefes, millete zulümse bu mücadele sekteye uğratılamaz. Devlet - millet el ele ayağına pranga vurmak isteyen karanlık güçlere gereken dersi verecektir.

Dahası, geçen 14 yılda her gün artan millete hizmet sevdas,ı katlanarak devam edecek. Kutlu yürüyüşte kaybedecek zaman yok. O halde "DURMAK YOK, YOLA DEVAM" diyoruz.

Dahası, mücadele ruhunu bir an için dahi kaybedecek siyasetçilere tahammülü yok bu milletin. Onlara sadece "YA YOL AL, YA DA YOLDAN ÇEKİL" diyoruz. Devlet kadroları, liyâkat sahiplerini bekliyor. Vekaleten günü idare edeceklere değil, hizmet edecek asillere ihtiyacımız var. Ard arda çıkacak atama kararnameleri ile kaybedilen zamanlar telâfi edilecektir. 

Dahasını, ömrümüz olursa göreceğiz. Kadrolar tamamlanmıştır ve artık Türkiyemizin önü açıktır. O halde şimdi devlet - millet el ele, hedef YENİ TÜRKİYE.

..................................

Unutmadan söyleyeyim. Fertler arasında "helâlleşme" ve Yaradan huzurunda "şahitlik" yalnızca bilinen hususları kapsar. Bilmediklerimizi Allah' a havale ederiz, bizi aşar. Bu husus öncesi ve sonrasıyla HERKES için geçerlidir. 

yildirim-001.jpg

 

 

 

Bu haber toplam 10387 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.